Kvalifikace

Přidat příspěvek
Předmět: turnaje

Píšu za sebe, byť jsem na turnajích už dlouho nebyl, či právě proto. Pokud turnaje nebudou obsazeny z části místními hráči, bude lidí na nich ubývat, protože těžko se najde moc nadšenců, co bude objíždět x turnajů ročně, aby se pak případně kvalifikovali na MČR. Kdyby kvalifikační turnaje byly třeba jen 3-4, jak v prvních letech, a ještě na dopravně dostupných místech, tak bych zvážil, že bych na ně zajel a třeba o postup zabojoval, ale takto nikoliv – samozřejmě v necovidové době a až budu mít klidněji. Ale přeji všem, ať současná omezeni brzy odpadnou a ať se daří hráče získávat!

Autor: Petr Kaňovský | 21.10.2020 08:06 | Reagovat
Předmět: kvalifikace

Aleno,
za sebe bych počet účastníků spíš neměnil, obávám se, že při 16 lidech na MR by asi dost poklesl zájem těch “vzdálenejších” jezdit na turnaje přes půl republiky, když by měli menší šanci se na MR kvalifikovat
Tome,
svého času (pár desítek let už tomu…) jsme i uvažovali o něčem podobném – ale při počtu hráčů kvalifikace se každoročně obvykle účastnících to není moc reálné – při dvou “divizích” by nejspíš stejně i ti “béčkaři” chtěli hrát o level výš tj. v áčku, a při třech divizích by “céckaři” nejspíš hráli sami mezi sebou když B by hráli s A, a moc nevěřím že by se C chtělo jezdit hrát jen mezi sebou…

Autor: Petr Kuča | 20.10.2020 17:24 | Reagovat
Předmět: Re: Kvalifikace

Tak snad je jasné, že nemluvím o letošním roce. Myslím, že Tomášova čísla mluví celkem jasně a popravdě k osvětě mezi mladými jsem dost skeptická. Jen mě zajímá, jestli se o tom třeba někdy na některém sněmu neuvažovalo, ty počty hráčů klesají poměrně plynulým tempem.

Autor: Alena Jankovcová | 19.10.2020 20:23 | Reagovat
Předmět: Re: kvalifikace
Autor: Tomáš Kuča | 16.10.2020 15:37 | Reagovat
Předmět: Re: kvalifikace

Ve světě šli opačnou cestou – mistrovství světa je otevřené (což by u nás dobrý nápad nebyl, systém kvalifikace by to pohřbilo) a na mistrovství USA to udělali systémem divizí na základě ratingu (přičemž jako „opravdové mistrovství“ berou jen první divizi pro hráče s ratingem 1700 a výš a mistrem se stává vítěz první divize; hráči mohou ale mohou hrát i o divizi výš, než kam oficiálně patří).

Autor: Tom | 16.10.2020 13:35 | Reagovat
Předmět: Změny v době krize?

Ahoj Aleno :) Určitě jsi pomyslela i na to, že zrovna ted není doba vhodná k upravování počtu účastníků MČR..? ..jelikož právě všichni procházíme nestandardním obdobím a spousta kvalifikaceschopných hráčů se kvůli krizi a z nejrůznějších důvoů tento rok turnajů neúčastní..
Navrhuji opačný postup, namísto rušení a škrtání se pojďme zamyslet nad tím, jak zavést Scrabble na základní a jiné školy, udělat nějaký přenositelný manuál na vedení zájmových kroužků pro děti, a výhledově tak spíše zvýšit počet budoucích aktivních hráčů a účastníků turnajů a mistrovství :)

Autor: Adéla Svítková | 16.10.2020 11:57 | Reagovat
Předmět: Kvalifikace

Ahoj, všichni, ráda bych se zeptala výboru ČAS, jestli nenastal čas uvažovat o snížení počtu hráčů, kteří se kvalifikují každý rok na MR. Hraje nás čím dál míň a když se podívám na letošní kvalifikaci, je tam letos celkem 78 hráčů, tudíž se kvalifikuje taková o něco málo menší polovina, a neřekla bych, že by to loni bylo jiné, i když loňskou kvalifikaci už tu nevidím. Připadá mi, že se tím hodnota účasti na MR trochu snižuje, když se tam dostane v podstatě polovina pravidelně hrajících hráčů. O co větší radost měl člověk z kvalifikace v letech, kdy nás jezdilo na turnaje kolem stovky! Vím, že si všichni rádi zahrajeme, tak pokud se mnou nesouhlasíte, nemlaťte mne, prosím. Ale kdyby se vás kvalifikovalo třeba jenom 16, neříkejte, že byste z toho neměli mnohem větší radost.

Autor: Alena Jankovcová | 15.10.2020 22:47 | Reagovat