Slovníky ČAS (verze 2007)

Na této stránce je zveřejněna část oficiálního slovníku ČAS, obsahující slova dlouhá 2 až 5 písmen.

Tato část slovníku ČAS je součástí knižně vydaného slovníku Blex-Plus (k dostání u autora Jiřího Novotného, tel. 547240791, mail: novotna@mediaservis.cz ). Zde uvedená verze však obsahuje pouze slova platná podle varianty Klasik (viz Pravidla přípustnosti slov).

Slova délky 2 až 9 písmen obsahuje slovník Novex, který je k dispozici v elektronické formě. Nikoliv však jako seznam slov, nýbrž jako vyhledávací program, který zodpovídá dotazy na přípustnost konkrétních slov. V oblasti slov do 5 písmen Novex odpovídá slovníku Blex-Plus. Pro slova dlouhá 2 až 9 písmen je na oficiálních turnajích ČAS slovník Novex jediným pramenem, tj. podezřelá slova se hledají pouze v něm, a to i při odvolání k hlavnímu rozhodčímu.

Novex stojí 300 Kč ve verzi Klasik a 600 Kč ve verzi Plus (tato verze obsahuje i kompletní verzi Klasik). Objednat si ji můžete u Petra Vetešníka na adrese slovnik.novex@centrum.cz , případně   vetesnik@centrum.cz. Na autorových stránkách také najdete demoverzi.

Žádáme každého, kdo objeví v Novexu chybu, aby ji oznámil buď na adresu asociace , nebo přímo autorovi na vetesnik@centrum.cz.

Slovník Blex-Klasik (zde uveřejněný) obsahuje 34263 slov. Ve slovníku Blex-Plus jich je 55378.

Novex-Klasik obsahuje cca 768 tisíc slov, Novex-Plus cca 1 milión 217 tisíc slov.

Oficiální slovník ČAS najdete zde.


(c) 2007 Česká asociace Scrabble