- odchylky od soutěžního řádu standardních kvalifikačních turnajů
Žebříčková síla dvojice: je tvořena průměrem aktuální síly obou hráčů.
Rozsazení u stolu: spoluhráči sedí u stolu proti sobě. První ke stolu usedá dvojice, která nezačíná hru a nastaví si hrací desku podle svého uvážení. Poté si ke stolu přisedne druhá dvojice, rovněž podle svého uvážení. Začínající dvojice si zvolí, který z jejích hráčů odehraje
první tah. Hráči se ve hře střídají zásadně po směru hodinových ručiček.
Komunikace mezi spoluhráči: spoluhráči nemohou spolu během partie jakkoliv komunikovat. Jedinou výjimkou je domluva ohledně podání protestu proti položenému slovu. Schvalující hráč (ten, který zapisuje) se může zeptat spoluhráče, zda položené slovo má či nemá schválit. Případně mu to spoluhráč sám sdělí, aniž by byl k tomu vyzván. Povoleny jsou přitom pouze takové věty, které nesdělují žádnou informaci k významu slova, k jeho rodu, pádu, napojitelnosti, ke skladbě písmen v zásobnících. Povoleny jsou např. věty: "to slovo neznám, nemuselo by být platné", "schval to", "protestuj", "nechoď protestovat", "to je platné". Pokud se spoluhráči na protestu nedohodnou, rozhodující slovo má hráč, který zapisuje – schvaluje tah.
Křížek za neoprávněný protest dostává dvojice, ne hráč. Za třetí a další křížek ztrácí dvojice jeden tah, a to hráč, který je dřív na tahu.
Za nepovolenou komunikaci se nepovažuje, pokud se hráč zeptá, kdo je na tahu, nebo pokud svému spoluhráči připomene, že je na tahu.
Dvojice může vznést námitku proti nepovolené komunikaci soupeřů. V tomto případě se hlavní rozhodčí řídí soutěžním řádem v části porušení zásad fair play (odstavce 13.10 – 13.14)
Čas na tah a partii: dvě minuty na tah a 35 min na partii.
Zápis partie: zapisuje pouze jeden hráč z dvojice
Zavření: zavře hráč, který jako první položí všechny kameny. Dvojice si přičte bodovou hodnotu všech kamenů obou soupeřů. Soupeři bodovou hodnotu všech svých kamenů odečtou. Zásobník partnera hráče, který zavřel, se neřeší.